اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه
اخذ بورسیه تحصیلی ترکیهReviewed by Turkeyresident.org on Jun 29Rating: 4.5اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ✔️ ترکی رزیدنتاخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به همراه امتیازات و مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ترکیه با مشاوره رایگان ☎️ 09149090332

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ، هر آنچه که باید بدانید

در این بخش از سایت ترکی رزیدنت به موضوع مهم اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه می پردازیم. با مطالعه این صفحه می توانید اطلاعات کاملی از نکات و راهنمایی های لازم درباره  اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه به دست آورید.

مباحثی که در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد :

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و بررسی تمامی شرایط

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع لیسانس

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع فوق لیسانس

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع دکتری

امتیازات بورسیه تحصیلی ترکیه

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و بررسی تمامی شرایط

دولت ترکیه هر ساله تعدادی بورس تحصیلی در مقاطع لیسانس, فوق لیسانس و دکترا برای علاقمندان به تحصیل در ترکیه تحت عنوان ترکی بورسلری (بورسیه تحصیلی ترکیه) ارائه می کند که داوطلبان تمامی کشورها بجز اتباع ترکیه می توانند در این بورسیه ثبت نام نمایند.به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد. بنابراین بایستی مدرک زبان ترکی قابل قبولی با نمره بالا دریافت کرده باشید. جهت دریافت اخذ مدرک زبان ترکی مناسب، بایستی در دوره های زبان ترکی به نام yos شرکت کرد و پس از گذراندن دوره، در امتحان پایانی نمره قابل قبول را بدست آورد. معمولا اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان دکتری نیاز به داشتن مقالات ISI به صورت ژورنالی دارد. از نکات الزامی دیگر داشتن سطح علمی مناسب و نمرات بالای تحصیلی می باشد.

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع لیسانس

دانشجویان بین المللی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی را دارند، الزاما بایستی در دوره های زبان یک ساله yos شرکت نمایند. در طی یک سال به دانشجویان زبان ترکی آموزش داده می شود و در پایان از دانشجویان آزمونی مبنی بر سنجش دانش زبان ترکی گرفته می شود. اگر در آزمون دانشجو نمره قابل قبول را بیاورد، می تواند درخواست خود را برای پذیرش از دانشگاه های ترکیه بدهد. معمولا به چنین دانشجویانی بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد و هزینه های دانشگاه به شکل چشمگیری کاهش می یابد.

علاوه بر مدرک زبان، دارا بودن دیپلم ۱۲ ساله همراه ریز نمرات و معدل بالا بسیار قابل توجه است. معدل شخص دانشجو حداقل بایستی بالای ۱۵ باشد. اما دانشجویانی که معدل بالاتری دارند، در الویت قرار می گیرند. اگر چه در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی امکان پذیر است، اما کمک هزینه های خاصی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نشده است. معمولا این کمک هزینه برای دانشجویان بومی ترکیه ارائه می شود.

اخذ بورسیه تحصیلی در مدرک کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی که بعد از گذراندن دوره کارشناسی خود می خواهند به این کشور بیایند و واجد شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد شوند، بایستی قانون گذراندن دوره زبان یک ساله yos و اخذ مدرک زبان ترکی را با نمره مورد قبول، رعایت نمایند. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان الزاما باید مدارک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله خود همراه با مدارک فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی را جهت پذیرش و اخذ بورسیه تحصیلی ارائه بدهند. در این مقطع جهت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه بایستی معدل مقطع کارشناسی بالاتر از ۱۵ باشد. همچنین قانون مبنی بر داشتن گپ تحصیلی با حد مجازی وجود ندارد. اما همانطور که گفته شد، افرادی که معدل بالاتر، سن پایین تر و از سطح زبان ترکی خوبی برخوردار هستند، در الویت پذیرش دانشگاه های ترکیه قرار خواهند گرفت. در مقطع کارشناسی ارشد اگر چه اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه امکان پذیر است، اما دریافت کمک هزینه های تحصیلی که جهت کمک به دانشجو پرداخت می شود، برای دانشجویان بین المللی به ندرت قابل مشاهده است ولی امکان پذیر می باشد.

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری

به طور کلی اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه مانند مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور امکان پذیر می باشد. اما آن چه که می تواند قابل توجه باشد، علاوه بر اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه، امکان اخذ کمک هزینه های دانشجویی مانند خوابگاه رایگان، بیمه های درمانی رایگان و امکانات ایجاد شده در زمینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. اما بایستی در نظر گرفت، ظرفیت های بورسیه تحصیلی و اخذ کمک هزینه های دانشجویی به تعداد محدود ارائه می شود و برای اخذ آن بایستی در ابتدا با یک استاد راهنما در زمینه تحصیلی خود مکاتبه کرده و بعد از تایید دانشجو توسط استاد راهنما می توانید برای پذیرش در مقطع دکتری در ترکیه اقدام نمایید. دانشجویان جهت مکاتبه با استاد راهنما و اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقطع دکتری بایستی مدارک تحصیلی خود شامل دیپلم، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ارائه بدهند. معدل دانشجویان می تواند عاملی مهم محسوب شود. معمولا افرادی که معدل بالای ۱۸ دارند، از شرایط بهتری برخوردار می باشند. همچنین ارائه مقالات ISI که انتشار یافته باشد، از نکات الزامی محسوب می شود. قابل توجه است مانند مقاطع قبلی گذراندن دوره یک ساله زبان ترکی و قبول شدن در آزمون پایانی جهت اخذ مدرک زبان ترکی الزامی می باشد.

امتیاطات بورسیه تحصیلی ترکیه

  • تحصیل در دانشگاه به صورت کاملا رایگان
  • پرداخت اهانه ۸۰۰ لیر برای مقطع کارشناسی
  • پرداخت ماهانه ۱۱۰۰ لیر برای مقطع کارشناسی ارشد
  • پرداخا ماهانه ۱۶۰۰ لیر برای مقطع دکتری
  • بلیط هواپیما ( رفت و برگشت )
  • بیمه سلامت رایگان
  • خوابگاه رایگان

مدارک لازم برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ :

مدرک شناسایی معتبر و یا پاسپورت دارای اعتبار

عکس جدید داوطلب

مدرک فارغ التحصیلی و یا گواهی موقت آن (از دوره ۱۲ سال متوسطه تا آخرین دوره تحصیلی)

ریز نمرات تحصیلی Academic transcripts (ازدوره ۱۲ سال متوسطه تا آخرین دوره تحصیلی)

کارنامه شرکت در آزمون کنکور برای داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند (اختیاری)

نمره آزمون های بین المللی در صورت وجود (GRE, GMAT, DELF, YDS, YÖS) داشتن این مدارک شانس قبولی شما را افزایش خواهد داد.

نمره آزمون های زبان در صورت وجود (ارائه مدرک زبان الزامی نیست و داشتن آن شانس قبولی شما را افزایش خواهد داد)

ارائه پروپزال برای مقاطع ارشد و دکترا

⚫ دو عدد توصیه نامه (برای داوطلبان ارشد و دکترا)

ارتباط تلفنی جهت مشاوره رایگان اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه
فهرست