اقامت ترکیه

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. اقامت ترکیه
اقامت ترکیهReviewed by Turkeyresident.org on Mar 24Rating: 4.5اقامت ترکیه با 8 روش دائم و موقت ✔️ | ترکی رزیدنتاخذ اقامت ترکیه به دو روش ( دائم و موقت ) که آسان ترین و سریع ترین راه برای اقامت در ترکیه برای شما توسط تیم تخصصی ترکی رزیدنت با مشاوره رایگان ارائه می شود .
اقامت در ترکیه

اقامت ترکیه

با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی فرهنگ مردم این کشور به فرهنگ ایرانیان، ترکیه یکی از بهترین مقاصد جهت اقامت محسوب می شود . اقامت در ترکیه با توجه به قوانین مهاجرتی آن به دو صورت امکان پذیر است.

اقامت موقت

 • اقامت توریستی
 • اقامت موقت از طریق اجاره ملک
 • اقامت موقت از طریق کار
 • اقامت موقت از طریق خرید ملک
 • اقامت تحصیلی

اقامت دائم

 • اقامت دائم از طریق سپرده گذاری
 • اقامت دائم از طریق خرید ملک
 • اقامت دائم از طریق کار

اقامت موقت

اقامت موقت به منزله اقامتی ست محدود که بابت فعالیت در اموری چون تحصیل، کار و گردشگری صادر می شود . روش های مختلفی جهت دریافت اقامت موقت وجود دارد که تیم ترکی رزیدنت با آشنایی به آن ها شما را جهت اخذ اقامت موقت ترکیه راهنمایی می کند .

اقامت توریستی

اقامت توریستی برای افرادی مناسب می باشد که هدف آنها اقامت کمتر از ۹۰ روز در ترکیه می باشد . از آنجایی که این روش معمولا با هدف مقاصد توریستی انتخاب می شود، به این نوع اقامت اقامت توریستی ترکیه می گویند .

اقامت از طریق اجاره ملک

یکی از ارزان ترین و مطمئن ترین راه برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت ترکیه می باشند و مایل هستند بیش از ۹۰ روز در ترکیه بمانند و از مزایای زندگی در ترکیه بهره مند شوند، اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک می باشد .

اقامت از طریق تحصیل

با توجه به هزینه های پایین تحصیل در کشور ترکیه، یکی از مقاصد دانشجویان ایرانی محسوب می شود . جهت اخذ اقامت تحصیلی بایستی ابتدا در آزمون های ورودی دانشگاه ها پذیرفته شده سپس اقدام به دریافت اقامت نمایند .

اقامت موقت از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه می باشد که بر اساس قوانین کشور ترکیه هر تبعه خارجی می تواند با خرید ملک در ترکیه، نسبت به اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت تا زمانی که ملک خریداری شده در تملک متقاضی باشد، تمدید می شود .

اقامت از طریق کار

متقاضیان اخذ اقامت کار ترکیه بایستی حداقل اقامت توریستی کشور ترکیه را دارا بوده و همچنین از طرف یک شرکت ترک پیشنهاد همکاری داشته باشند، سپس اقدام به اخذ مجوز کار در ترکیه نمایند .

اقامت دائم

کشور ترکیه این امکان را برای متقضیان فراهم آورده تا طی مدت ۵ الی ۸ سال از طرق مختلف به اقامت دائم ترکیه اقدام کنند . اخذ اقامت دائم ترکیه از روش های زیر امکان پذیر است :

اقامت دائم از طریق خرید ملک

یک از ساده ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم ترکیه خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار است که با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشد این کشور موجب شده تقاضا جهت خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور ترکیه و اخذ اقامت دائم افزایش یابد .

اقامت دائم از طریق سپرده گذاری

به منظور اخذ اقامت دائم از طریق سپرده گذاری متقاضیان می توانند با افتتاح حساب در بانک و سپرده گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار یا ۳ میلیون لیر به مدت سه سال اقدام به اخذ اقامت ترکیه نمایند.

اقامت دائم از طریق کار

متقاضیان اقامت دائم از طریق کار بایستی طی گذشت ۳ سال ضمن ثبت شرکت در ترکیه، ماهانه بیمه و مالیات ۳۰ نفر ( با مجوز کار ) را پرداخت و سپس اقدام به اخذ اقامت دائم کنند .

مشاوره تلفنی جهت اقامت ترکیه

با توجه به شرایط اقامت و زندگی در ترکیه شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر درباره اقامت در ترکیه با مشاوران تیم ترکی رزیدنت در ارتباط باشید .

فهرست