ویزای توریستی ترکیه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ویزای توریستی ترکیه
ویزای توریستی ترکیهReviewed by Turkeyresident.org on Jun 19Rating: 4.0ویزای توریستی ترکیه ✔️ ترکی رزیدنتویزای توریستی ترکیه با بررسی تمامی شرایط ✔️ ویزای بلند مدت✔️ مدارک، تمدید و مراحل درخواست ویزا توریستی✔️ مشاوره رایگان ☎️ 09149090332

ویزای توریستی ترکیه ، هر آنچه که باید بدانید

در این بخش از سایت ترکی رزیدنت به موضوع مهم ویزای توریستی ترکیه می پردازیم. با مطالعه این صفحه می توانید اطلاعات کاملی از نکات و راهنمایی های لازم درباره  ویزای توریستی ترکیه به دست آورید.

مباحثی که در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد :

ویزای توریستی ترکیه و بررسی شرایط آن

ویزای توریستی بلند مدت ترکیه

مدارک لازم برای ویزای توریستی ترکیه

مراحل درخواست ویزای توریستی ترکیه

تمدید ویزای توریستی ترکیه

سخن پایانی

ویزای توریستی ترکیه و بررسی تمامی شرایط

ویزای توریستی ترکیه می توان اینگونه بیان نمود که ایرانیان برای سفر توریستی به این کشور نیازمند به اخذ ویزا نیستند و افراد بدون هیچگونه الزام و اجباری می توانند بدون اخذ ویزا وارد این کشور شوند. مدت زمان ویزای توریستی ترکیه ۳ ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا ۹۰ روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت ۳ ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند.

ویزای توریستی بلند مدت ترکیه

برای دریافت ویزای بلند مدت ترکیه در حال حاضر تنها چند راه وجود دارد. افرادی که نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند، می‌توانند برای ویزای توریستی بلند مدت درخواست بدهند و بیش از ۹۰ روز در ترکیه بمانند. این افراد باید پس از خرید ملک و ثبت اطلاعات مربوط به نقل و انتقال سند در ادارات مربوطه، مدارک مورد نیاز را به دفتر کونسولگری ترکیه ارائه کرده و برای دریافت ویزای بلندمدت، اقدام کنند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ترکیه

پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ترکیه

عکس

بیمه نامه

گواهی تمکن مالی

رسید فیش پرداختی هزینه های ویزا

مراحل درخواست ویزای توریستی ترکیه

قبل از درخواست ویزای توریستی کشور ترکیه (e-Visa)، اطلاع از قوانین و مقررات درخواست ویزا و نیز زمان رسیدگی لازم برای صدور ویزا از اهمیت خاصی برخوردار است. بسته به ملیت متقاضیان، افراد با یکی از دو شیوه درخواست آنلاین یا درخواست مستقیم از سفارت ترکیه می توانند کار درخواست e-Visa خود را پیش ببرند. به هنگام درخواست آنلاین e-Visa یا ویزای توریستی کشور ترکیه، متقاضی این کار را باید از طریق Turkey Electronic Visa Application System انجام دهد.

مرحله ۱ : درخواست ویزا با تهیه و تکمیل اطلاعات مورد نیاز جهت درخواست e-Visa

مرحله ۲ : پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ $۲۰ دلار (معادل ۱۵٫۴۵ پوند)

مرحله ۳ : دانلود و پرینت ویزا از طریق لینک ارسالی به ایمیل باکس متقاضی پس از پرداخت هزینه ویزا

تمدید ویزای توریستی ترکیه

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ترکیه و مدت اقامت افراد از طریق سفر توریستی به این کشور ۹۰ روز می باشد و افراد ایرانی با توجه به اینکه نیازی به اخذ ویزا ندارند اما باید این نکته را با دقت رعایت کنند که حتما بعد از اتمام ۹۰ روز به کشور ایران بازگردند زیرا در غیر اینصورت مقامات ترکیه در خصوص این موضوع برخورد تند خواهند نمود، اگر افراد بخواهند مدت زمان بیشتری را در کشور ترکیه بمانند، مثلا اگر بخواهند تا ۱۸۰ روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشند و یا قصد داشته باشند که به صورت متوالی به این کشور رفت و آمد کنند باید در کشور ایران به سفارت و کنسولگری ترکیه مراجعه نموده و این درخواست را ارائه دهند.

اما در خصوص تحصیل، کار و یا اجاره یک منزل مسکونی در این کشور افراد می توانند اقامت ۱ ساله را دریافت نمایند که این مدت زمان ۱ ساله نیز در صورت ادامه تحصیل و یا ادامه کار مورد نظر قابلیت تمدید خواهد داشت.

سخن پایانی

اتباع ایرانی می ‌توانند به مدت ۹۰ روز در ترکیه بمانند و نیازی به دریافت ویزا برای این دوره ندارند. دولت ترکیه برای ارائه این ویزا به ایرانیان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند اما هزینه ویزای توریستی ترکیه برای اتباع خارجی بر اساس گذرنامه و تابعیت آن‌ها تعیین می‌شود.

علاوه بر این برای دریافت ویزای بلند مدت ترکیه تنها شرایطی که در حال حاضر وجود دارد خرید ملک است. ترکیه برای افرادی که نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته و این افراد می‌توانند به مدت ۶ ماه تا ۲ سال از این شرایط استفاده کنند. بر این اساس افرادی که مالک خانه‌ای در خاک ترکیه باشند می‌توانند با ارائه مدارک مالکیت اقامت موقت کشور ترکیه را دریافت کنند.

ارتباط تلفنی جهت مشاوره رایگان ویزای توریستی ترکیه

فهرست