پذیرش دانشگاه های ترکیه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پذیرش دانشگاه های ترکیه
پذیرش دانشگاه های ترکیهReviewed by Turkeyresident.org on Jun 28Rating: 5.0پذیرش دانشگاه های ترکیه ✔️ ترکی رزیدنتپذیرش دانشگاه های ترکیه با بررسی تمامی شرایط همراه با مدارک و شرایط لازم پذیرش دانشگاه های ترکیه با مشاوره رایگان ☎️ 09149090332

پذیرش دانشگاه های ترکیه ، هر آنچه که باید بدانید

در این بخش از سایت ترکی رزیدنت به موضوع مهم پذیرش دانشگاه های ترکیه می پردازیم. با مطالعه این صفحه می توانید اطلاعات کاملی از نکات و راهنمایی های لازم درباره  پذیرش دانشگاه های ترکیه به دست آورید.

مباحثی که در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد :

پذیرش دانشگاه های ترکیه و بررسی تمامی شرایط

شرایط و مدارک لازم پذیرش دانشگاه های ترکیه

مدارک لازم

پذیرش دانشگاه های ترکیه و بررسی تمامی شرایط

برای تحصیل در ترکیه قبل از هر چیزی فرد باید بداند که در چه مقطعی میخواهد تحصیل بکند. برای تحصیل کارشناسی در ترکیه لازم است که به زبان ترکی مسلط باشید زیرا اکثر دوره های لیسانس در ترکیه به این زبان ارائه می شود. برای این کار لازم است که در آزمون تومر شرکت کنید و نمره قبولی آن را به دست آورید.

ترکیه در حدود ۱۸۰ دانشگاه دولتی و خصوصی دارد که خدمات آموزشی و تحصیلی مناسبی به دانشجویان ارائه می‌دهند. بیشتر دانشگاه‌های ترکیه به ‌تازگی تأسیس شده‌اند و در سال ۱۹۸۰ در ترکیه فقط ۸ دانشگاه وجود داشت.

هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بسیار کمتر از دانشگاه‌های خصوصی است و همین‌طور بسته به رشته و دانشگاه تحصیل و زبان تحصیل شما نیز شهریه متفاوت است.

شرایط و مدارک لازم پذیرش دانشگاه ترکیه

آزمون YOS

دانشگاه‌های ترکیه هر ساله آزمون برگزار می‌کنند و متقاضیان تحصیل را با توجه به این نتایج این آزمون انتخاب می‌کنند. این آزمون YOS نام دارد که هر ساله برگزار می شود لذا باید نمره قبولی در این آزمون را به دست آورید. برخی از دانشگاه‌ها علاوه بر این آزمون شرط معدل نیز دارند که برای هر دانشگاه را در سایت مرتبط بررسی کنید.

مقاطع مختلف

بسته به این که دانشگاه دوره را به چه زبانی ارائه می دهد می توانید به انگلیسی یا آلمانی تحصیل کنید. اگر می خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید مدارکی مانند تافل یا آیلتس را ارائه بدهید. برخی از دانشگاه ها نیز آزمون ALES را شرط پذیرش در دانشگاه می دانند.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه

  • گواهی و دانشنامه مقاطع قبلی
  • ارائه مدرک زبان
  • فرم درخواست دانشگاه
  • شرکت در آزمون دانشگاه و نمره قبولی
  • مدارک شناسایی

ارتباط تلفنی جهت مشاوره رایگان پذیرش دانشگاه های ترکیه

فهرست